ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİSTİ

DOÇ. DR. ÇİĞDEM YEKTAŞ

1982 yılında İzmit’te 5 çocuklu bir işçi ailesinin 4. ve son kız çocuğu olarak dünyaya geldim. İlköğrenimimi Bekir Sıtkı Özer İlkokulu’nda, ortaokul öğrenimimi Kocaeli Anadolu Lisesinde tamamladım. Kocaeli Körfez Fen Lisesinde başladığım lise hayatımı 99 Gölcük depremi sonrası Ankara Fen Lisesi’nde tamamladım.

 

2006 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak tıp doktoru ünvanımı aldım. 2013 yılında yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalında uzmanlık eğitimimi tamamlayarak uzman oldum. Uzmanlık tezimi de depresyon tanılı kız ergenlerde intihar davranışının doğası ve gelişimsel bağlamı konularını çalıştım. Uzman olduktan sonra 2013-2015 yılları arasında Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladım ve ardından Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde kısa süre uzman hekim olarak görev yaptım.

 

2016 yılında Doktor Öğr. Üyesi unvanıyla Düzce Üniversitesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı’ndaki görevime başladım ve 4 yıl süreyle birimin anabilim dalı başkanlığını yürüttüm. Bu sürecin sonunda 5 araştırma görevlisi arkadaşımın uzman olma sürecine katkıda bulundum ve üç araştırma görevlisi arkadaşımın tez danışmanlığını yaptım. Haziran 2020’de Doçent Doktor unvanını almaya hak kazandım.

 

2020-2022 tarihleri arasında Üsküdar Üniversitesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Anabilim dalında kadrolu öğretim üyesi ve NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yaptım.

 

Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları alanında çok sayıda bilimsel yayınım mevcut olup uluslararası ve ulusal bilimsel kongrelerde konuşmalarım mevcuttur.

  • Eylül 2022 tarihinden itibaren özel muayenehanemde danışanlarım ile görüşmeye devam ediyorum.

YORUMLARINIZDAN BAZILARI

SİZDEN GELENLER

Çiğdem Hanım'la daha önceden çalıştığı hastanede görüşme sağlıyorduk, kendisi gayet ilgili. Oğlumun dikkat eksikliği ve takıntıları vardı kendisi çok yardımcı oldu, anladı bizi problemimizi çözdü. Başka doktorlara da gittik çözüme ulaşamadık. Çiğdem Hanım yaklaşımıyla rahatlattı içimize sindi. Memnunuz görüşmelerimize devam ediyoruz.

DoktorTakvimi Yorumu

Çiğdem Hanım'ın çalıştığı hastane vardı o hastanede ulaştık kendisine. Oğlumun psikolojik sorunları vardı. Dışarı çıkmak istemiyordu insanlardan kaçıyordu arkadaşlarıyla diyalog kuramıyordu kaygıları vardı. İlk başlarda Çiğdem Hanım'la ayda bir görüşüyorduk 9 ay görüşme sağladık. Şimdi kızımı götürüyorum iki haftada bir kızım görüşüyor. Çiğdem Hanım bizi aydınlattı ve çok çabuk etki etti uzun yıllardır ben ikna edemiyordum çocuğumu ikna oldu çok hoşuma gitti bazı şeyleri çok çabuk değiştirdi etkili oldu sorunumuzu çözdü.

DoktorTakvimi Yorumu

Çiğdem hocaya gitmeye başladığımda ailemle ve arkadaş ortamımla çok fazla sorun yaşıyordum aşırı sinirlilik uykusuzluk konsantre olamama gibi şikayetlerim vardı. Kendisiyle yaptığımız görüşmelerde bana bu belirtilerin nedenlerini ve nasıl çözebileceğimi anlattı, onunla birlikte sorunlarımı çözebildim. Ailemle ve arkadaşlarımla ilişkilerimi düzelttim, şimdi üniversiteye başladım hayatım iyi gidiyor kendisine çok teşekkür ederim.

DoktorTakvimi Yorumu

Çiğdem hanımdan ergenlik çağındaki oğlumun OKB tedavisi için yaklaşık 20 aydır belirli periyotlarda psikiyatri tedavisi aldık. OKB hastası yakını veya kendisi olanlar sürecin ne kadar zorlu olduğunu bilir. Çiğdem hanım sürecin ilk ayından tedavimizin son aşamasına kadar bizimle çok iyi ilgilendi, bu süreci çok iyi yönetti. Tedavimizi bitirmek üzereyiz ve kendisinden çok memnun kaldık. Kendisine çok teşekkür ederim.

DoktorTakvimi Yorumu

İyi ki Çiğdem Hanımı tanımışız çok zor günler geçirdik gitmediğimiz doktor kalmadı en son gittiğimiz Erenköy ruh ve sinir hastalıklarında verilen yanlış ilaçlardan sonra daha da kötü sonuçlar oldu. En son Çiğdem Hanımla tanıştık yaptığı tedaviden sonra çocuğum normale döndü bizimle hastası değil de yakını gibi uzaktan bile çocuğumun durumunu soruyor. Allah gönlüne göre versin iyi ki tanımışız.

DoktorTakvimi Yorumu

Çiğdem Hanım'a araştırarak ulaştık uzun zamandır görüşme sağlıyoruz 1 yılı geçti. Kendisiyle sürekli iletişime geçebiliyorum cep telefonundan veya Whatsapptan ihtiyacım olduğunda dönüş yapıyor, farklı durumlarda başka doktorlara yönlendiriyor. Bizimkisi hemen bitebilecek bir süreç değil daha uzun süre görüşeceğiz yüksek düzeyde fayda sağladık memnun kaldık.

DoktorTakvimi Yorumu

NEDEN BİZ?

Biz sizlerin hayatını önemsiyoruz. Bunun için sürekli çalışıyoruz ve kendimizi sürekli yeniliyoruz.
  • Kişiye Özel TedaviUyguladığımız tedavi yöntemleri koymuş olduğumuz tanıya özeldir.
  • Konforlu OrtamSon derece konforlu, hijyenik, kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz bir ortamda sizleri ağırlıyoruz.
  • Bakış AçısıNe olursa olsun, ne gerekiyorsa amacımız sizi mutlu etmek. Bunun için farklı açılardan bakabilmek bazen daha doğru sonuçlar için yardımcı olur.
  • Kaliteli HizmetKalite bir bütündür. Bir sonuca götüren yolda yapılması gereken her şeyin olabildiğince doğru yer ve zamanda tam yapılmasıyla olur.

Çocuk ve Genç Psikiyatri Derneği, Türk Psikiyatri Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyeliklerim ve uluslararası ve ulusal yayın yapan dergilerde hakemlik görevlerim devam etmektedir. European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABACT) tarafından akredite edilmiş Çocuk ve Ergenlerde Kognitif Davranış Terapisi (220 saat), Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Derneği, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi, İzmir Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Derneği, Psikodinamik Psikoterapi Kuramsal Eğitimi aldığım eğitimler arasındadır.

16+YILLIK TECRÜBE
50+TEDAVİ ALANI
2000+SONUÇ ODAKLI TEDAVİ
10000+DANIŞAN RANDEVUSU

Zaman Kaybetmeden Hemen Bizimle İletişime Geçin.

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ile ilgili tüm konularda bize ulaşabilirsiniz.